9 Şubat 2018 Cuma

Güncel Güney Kore Dizileri Listesi

Güncel Güney Kore Dizileri Listesi 2016 ve 2017


Kore dizileri, içerdikleri mizah duygusu ve yaratıcı senaryoları ile gerçekten ilgi çekici yapımlar. Kore dizileri ilk zamanlar Güney Kore ve Asya ülkelerinin genelinde ciddi bir seyirci kitlesine sahipti. Ancak son yıllarda şöhreti Dünya çapında artmaya başladı.

Kore Dizilerinin Puanlarını Nereden Takip Etmeli?


Batı ülkelerinde genel olarak Kore dizilerinin çok izlendiğini pek sanmıyorum. Çünkü Amerikalı veya Avrupalı dizi ve film takipçilerinin en sık kullandığı platform olan Imdb sinema sitesinde, Kore yapımları ciddi anlamda az oy alıyor. Büyük patırtı kopartan ve çokça izlenen bazı Kore dizilerinin Imdb hesaplarına girdiğinizde, 300-500 oy görüyorsunuz ve bu da imdb'nin Kore dizilerini takip etmek ve kalitesi hakkında referans almak için doğru yer olmadığını gösteriyor. 

Bu konuda size önereceğim iki site var: AsianWiki.com ve MyDramaList.com. Bu iki siteye şöyle bir göz attığınızda, Kore dizilerinin Imdb sitesinden çok daha fazla kullanıcı tarafından oylandığını göreceksiniz.


Örneğin aşağıdaki listenin başındaki Goblin dizisini ele alalım. Alttaki linklere tıklayarak aradaki oylayan kullanıcı sayısını siz de görebilirsiniz. Bir de başrol oyuncuları ve dizi konusu gibi detaylar, AsianWiki sitesinde çok daha titizlikle ve ayrıntılı olarak işlenmiş.


http://www.imdb.com/title/tt5994364/


http://asianwiki.com/Goblin_(Korean_Drama)


2016 Ve 2017 En İyi Kore Dizileri Listesi


Aşağıda 2016 ve 2017 yıllarının en popüler Kore dizilerini, puanları ve konu özetleri ile birlikte bulabilirsiniz. Bu dizilerin bir kısmı 2018'de de yayınlanmaya devam edecek.

Guardian: The Lonely and Great God - Goblin


Imdb.com: 8.9 puan (2100 kişi) – AsianWiki.com: 9.2 (21.800 kişi)

Goblin adıyla da bilinen The Lonely and Great God isimli Kore dizisi, son yılların en çok oylanan ve en çok beğenilen dizilerinden biri olmuş durumda… Sağlam oyuncu kadrosu ve fantastik senaryosu ile Kore dizi takipçilerinin büyük ilgisini çekiyor. Dizi 2016 yapımı ve halen devam ediyor.

Guardian: The Lonely and Great God

Strong Woman Do Bong-Soon


Imdb.com: 8.3 puan (690 kişi) - AsianWiki.com: 9.3 (9150 kişi)

Bong-Soon adlı süper kahraman olmaya aday, olağanüstü güçlere sahip bir kadının hayatını anlatan bir dizi… Bong-Soon bir gün bir olaya karışıyor ve sahip olduğu süper güçlerle kötü adamları püskürtüyor. Bunun üzerine olaya şahit olan bir büyük bilgisayar oyunu şirketi CEO’su onu işe alıyor. Enteresan ve bol komedi soslu bir konusu var. Sevimli bir dizi…

Strong Woman Do Bong-Soon

Descendants of the Sun


Imdb.com: 8.6 puan (2570 kişi) – AsianWiki.com: 9.2 (20.900 kişi)

Orduda özel kuvvetlerde Yüzbaşı rütbesinde olan bir subay, bir gün bir hırsızın peşine düşer ve hırsız kovalamaca sırasında ağır yaralanır. Hastaneye kaldırılan hırsızın peşinden çalınan cep telefonu için giden subay, orada görev yapan kadın doktora aşık olur.

Descendants of the Sun


Weightlifting Fairy Kim Bok-joo


Imdb.com: 8.6 (900 kişi) - AsianWiki.com: 9.2 (12.900 kişi)

Kim Bok-Joo isimli bir kız, üniversitenin spor aktivitelerinde önemli rol almaktadır. Üniversitenin halter takımındadır ve ağırlık antrenmanlarına katılmaktadır, ancak erkek arkadaşı yoktur. Bir gün tesadüf eseri, yine aynı üniversitede okuyan ve yüzme takımında olan Jung Joon-Hyung ile tanışır. Bu tanışma aslında bir bisiklet kazası sonucunda gerçekleşmiştir ve çok da nazik bir tanışma sayılmaz. Ancak daha sonra ikili birbirine bir şekilde ısınacaktır.

Weightlifting Fairy Kim Bok-joo


The Legend of the Blue Sea


Imdb.com: 8.2 (1200 kişi) - AsianWiki.com: 9.0 (14.900 kişi)

Bu dizi Sim Chung adında bir deniz kızının hikayesini anlatıyor. Kore dizilerinde çokça olduğu gibi, Sim Chung isimli denizkızını ilk olarak oldukça geçmiş bir tarihteki bir olayda görüyoruz. Daha sonra günümüze ışınlanan bu denizkızı, bir dolandırıcı olarak hayatını kazanan Joon-Jae isimli esas oğlanın karşısına çıkıyor.

The Legend of the Blue Sea


Fight for My Way


Imdb.com: 8.4 (250 kişi) - AsianWiki.com: 9.1 (6400 kişi)

Fight for My Way ideallerinin peşinde koşan gençleri anlatan bir okul dizisi aslında… Ko Dong-Man okulun tekvando takımında, fakat okul bitince bu işten para kazanamadığı için bir şirkette işe başlıyor. Ancak bu genç hayallerindeki işin peşini bırakmıyor ve bir yandan da tekvando turnuvalarına sıkı hazırlanıyor.

Diğer yandan Choi Ae-Ra isimli bir kız var. O da okuldan sonra ekmeğini kazanmak için istemediği bir işte çalışmaya başlamış. Ancak esas hedefi ünlü bir spiker olmak. Bu ikilinin bir şekilde yolları kesişiyor ve bir aşk hikayesi ortaya çıkıyor. Aşk hikayesinin yanında, bir şekilde iki gencin hayallerindeki mesleklerin peşinde koştuğuna da şahit oluyoruz.

Fight For My Way


The Poet Warrior Youth - Hwarang


Imdb.com: 8.0 (340 kişi) - AsianWiki.com: 9.1 (12.100 kişi)

Hwarang geçmiş yıllarda geçen bir dönem dizisi… Kral öldükten sonra, oğlu tahta geçecek yaşta olmadığı için bir taht naibi tahta vekil olarak çıkıyor. Kralın oğlu ise başkentteki karışıklıklarda kaçırılmasın veya öldürülmesin diye şehir dışına yollanıyor. Çocuk büyüyünce, krallığın insanları artık onun başa geçmesini talep ediyorlar. Ancak taht naibi soyluların komplo kuracağından korktuğu için onay vermiyor. 

Prensi saklayabilmek için bir grup genci özel bir eğitim programına alıyor ve onların arasında prens de, kendisi de ayrıcalıklı olduğunu bilmeden yetişiyor. Tutku, sevgi, şiirler ve kültür ile büyüyen bu çocuklar, krallığın gelecekteki soylu kesimi oluyorlar. Kokuşmuş aristokrat kesimi yok etmenin en iyi yolunun bu olduğunu düşünen taht naibi, baştan sonra bu işi planlayıp yoluna koyuyor.

The Poet Warrior Youth - Hwarang


Romantic Doctor, Teacher Kim


Imdb.com: 8.3 (700 kişi) - AsianWiki.com: 8.9 (5000 kişi)

Boo Yong-Joo isimli ünlü bir cerrah-doktor, halk tarafından çok sevilen ve ilgi gösterilen birisidir. Ancak şöhretten bıktığı için kaçmak ister. Tamamen ortadan kaybolur ve başka bir yerde ortaya Öğretmen Kim (Teacher Kim) olarak çıkar. Bu adam engin tecrübesi ve felsefi bilgisi ile sonradan tanışacağı iki doktor gence ilham verecektir.

Romantic Doctor, Teacher Kim

Signal


Imdb.com: 8.8 (800 kişi) - AsianWiki.com: 9.0 (3550 kişi)

Hae-Young uzman bir polis komiseridir. Ancak kendisi de kıdemli bir polis olmasına rağmen, içinde bulunduğu polislik kurumuna tam olarak güvenmemektedir. Bunun sebebi, çocukken lise yıllarında öldürülen okul arkadaşının, cinayetine şahit olması ve polisi anlattıklarına inandıramamış olmasıdır. Hae-Young bu işin içinde bir komplo olduğundan şüphelenmiş ancak bir şey yapamamıştır.

Yıllar sonra kendisi kıdemli bir polis olduğunda, telsizden gelen gizemli sesler tarafından yönlendirilecek ve arkadaşının cinayeti üzerindeki gizem perdesini kaldıracaktır. Ona yardım eden sesin sahibi ise arkadaşının cinayet soruşturmasını sürdürmüş olan eski dedektiftir.

Signal


Moon Lovers – Scarlet Heart: Ryeo

Imdb.com: 8.8 (1350 kişi) - AsianWiki.com: 9.3 (19.800 kişi)

Moon Lovers, ay tutulması sırasında geçmişe giden ve Wang hanedanının prensleri ile bu olağanüstü olay sayesinde tanışan bir kadının hikayesi… Geçmişe giden kadın başka birinin bedenine girmiş olarak uyanıyor ve Wang ailesinin birbirinden çekici prensleri ile tanışıyor ve hatta onlardan iki tanesine sırayla aşık oluyor. Başta her şey peri masalı gibi giderken, bir anda taht kavgaları başlıyor ve onun da hayatı cehennem oluyor.

Moon Lovers

Another Miss Oh – Another Oh Hae Young


Imdb.com: 8.0 (410 kişi) - AsianWiki.com: 8.8 (4000 kişi)

İki tane ayrı Oh Hae Young isimli kadının büyük bir karmaşaya sebep olan hikayesini anlatan bir dizi…

Another Miss Oh – Another Oh Hae Young


Cheese in the Trap


Imdb.com: 7.6 (1000 kişi) - AsianWiki.com: 9.0 (7300 kişi)

Hong Seol adlı bir kız, aynı okulda okuyan yakışıklı ve zengin Yoo Jung’a aşıktır. İlişkileri mükemmel giderken, kız onun sandığı kadar da iyi biri olmadığını günden güne anlar.

Cheese in the Trap


Tomorrow With You


Imdb.com: 7.5 (200 kişi) - AsianWiki.com: 9.0 (2300 kişi)

Yoo So-joon, bindiği metro aracılığı ile zaman yolculuğuna çıkabilen, enteresan bir kişidir. Ancak gelecekte gördükleri onu mutlu etmez. Kaderini değiştirmek için sevmediği bir kadın ile evlenir. Ancak Ma-Rin isimli kadın o kadar yüce gönüllü ve merhametlidir ki, bu bencil adamı kendine aşık eder.

Tomorrow With You


Rebel: Thief Who Stole the People


Imdb.com: 8.1 (45 kişi) - AsianWiki.com: 9.1 (1650 kişi)

Tarihte bir krallıkta zalim bir kral vardır ve herkesin hayatını mahvetmektedir. Fakir bir aileden gelen parlak zekalı bir genç, çok çalışmasına rağmen iyi bir meslek sahibi olamaz ve hırsız olur. Hırsızlar çetesinin başında zenginlerden çalıp fakirlere dağıtır ve bir asi olur. Zalim kral ile baş etmeye ve ondan dul bıraktığı bir kadının intikamını almak için çalışır.

Rebel: Thief Who Stole the People


Saimdang, Light’s Diary


Imdb.com: 8.3 (60 kişi) - AsianWiki.com: 8.9 (1600 kişi)

Eski çağlarda yaşamış ünlü bir şair ve yazar olan bir kadının günlüğü bulunur. Bu günlüğü inceleyen sanat tarihçisi, bu sanatçı kadının hayat hikayesine kendisini kaptırır.

Saimdang, Light’s Diary


Missing Nine


Imdb.com: 7.0 (130 kişi) - AsianWiki.com: 9.0 (2200 kişi)

Bir organizasyon şirketinin çalışanları, özel bir uçakla bir konseri organize etmek ve düzenlemek için başkente gitmektedirler. Ancak uçak düşer ve ıssız bir adada yaşamaya başlarlar. Lost’u hatırlatan bir senaryo…

Missing Nine


Introverted Boss – My Shy Boss


Imdb.com: 7.3 (200 kişi) - AsianWiki.com: 9.0 (3500 kişi)

Eun Hwan-Ki adında büyük bir şirketin CEO’su, içine kapanık biridir ve kimse onu anlamamaktadır. Bir gün Chae Ro-Woon isimli girişken bir kadın işe başlar. İçine kapanık fakat yakışıklı CEO’nun karakterini açığa çıkarmak ister. Kore dizileri ile ilgili daha fazla bilgi için en iyi kore dizileri yazısını tavsiye ederim.

My shy Boss


Önerilen Diğer Blog Yazıları


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder