13 Şubat 2017 Pazartesi

İstanbul’da Kişiye Özel Rehberli Turlar

İstanbul’da Kişiye Özel Rehberli Turlar

Her şeyin büyük bir hızla yürüdüğü ve her şeyin bireyselleştiği günümüz dünyasında, artık kültür gezileri de bireysel olarak planlanmaya başlamıştır. 

Gezinin tüm detaylarını kendiniz belirleyeceğiniz, profesyonel bir rehber ile birlikte planlanan ve gerçekleştirilen turlar, her geçen gün daha popüler hale gelmektedir. Bu hizmetin tanımı ise en kolay haliyle: Kişiye Özel Rehberliktir.

İstanbul Roma, Bizans Ve Osmanlı Mirasına Sahiptir


İstanbul Camileri Ve Kültürel Mirası

İstanbul’un Kültürel Mirası

Topkapı Sarayı, Ayasofya gibi çok bilindik tarihi eserlerin veya Fener ve Balat semtleri, Beyoğlu, Beşiktaş gibi tarihi semtlerin; profesyonel bir rehber eşliğinde gezilmesi ve şehrin Roma İmparatorluğu’ndan günümüze kadar 1700 yıllık tarihinin irdelenmesi, öğrenilmesi mümkündür.

Kalabalık bir grupla gerçekleştirilen ve tek bir rehberin yönettiği kültür turları elbette halen devam ediyor. Ancak üst düzey tarihi bilgiye sahip bir rehber ile kafa kafaya verip, üzerinize bir elbise gibi dikilmiş bir kültür turu organize etmenin de tadı bambaşkadır. Bu tarz turlar, yurt dışından veya şehir dışından gelen bir misafirinize veya akrabanıza hediye edileceği gibi, yakınlarınızın özel günlerinde onları mutlu edecek bir armağan gibi de düşünülebilir. 

Örneğin Roma-Bizans tarihine meraklı birine Kariye Müzesi, Osmanlı tarihine meraklı birine Topkapı Sarayı, her ikisini bir potada eriten Özel Rehberli Ayasofya Turu bu çerçeve içinde değerlendirilebilir.

İstanbul'da Özel Tur Rehberi İle Gezmek


İstanbul'da Tur Rehberi İle Gezmek


İstanbul’da Tur Rehberi Bulmak

Rehberlik yaptığım süre boyunca uluslararası bir şirkette çalışıp da, yurt dışından misafirlerini ağırlamak üzere rehber arayışına giren çok kurumsal firma ile karşılaştım. Birçoğu bu duruma hazırlıklı değillerdi ve turu hakkıyla icra edecek bir turist rehberi bulmak için nasıl bir yol izleyeceklerini bilmiyorlardı. Son yıllarda seyahat ile ilgili konularda acente ve rehber bulmayı kolaylaştıran bazı internet uygulamaları ortaya çıktı, ancak henüz yeterince yaygınlaştığı söylenemez.

TripAdvisor ve Viator gibi uygulamalar, rehberleri daha ulaşılabilir hale getirdiği gibi, onların turlardaki performansı hakkında da bir fikir vermektedir. TripAdvisor sitesinde, rehberlerin turlarına yapılmış yorumlardan veya verilen puanlardan, rahatlıkla bir rehber hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. 

İstanbul’da turist rehberi bulmak ve bir profesyonel ile gezmek, teknolojinin nimetlerinden çokça faydalandığımız bugünlerde çok daha kolay oldu. Siz de aileniz ile böyle keyifli bir kültür deneyimi yaşamayı düşünebilirsiniz.

İstanbul'da Tavsiye Edilen Özel Tur Rehberi Ve Referanslar


İstanbul Rehberler Odası'na bağlı bir rehber olan Serhat Engül'ün özgeçmişi ve referansları ile ilgili https://istanbulturistrehberi.net/ isimli kişisel siteyi ziyaret edebilirsiniz. Bu sitede aynı zamanda iletişim bilgileri de ayrıntısı ile bulunabilir.


serhateng@gmail.com

WhatsApp: +90 532 256 93 12


Discover Istanbul With A Private Tour Guide


Tailor- Made Tours With A Private Tour Guide


Hiring a professional tour guide for personalized city tours, being more and more popular each day. Having a private tour guide escorting you through the narrow and oldish streets of Istanbul old city, might provide you a unique experience.

Istanbul, Florence, Venice, Barcelona or Paris, these cities have thousands of years history. Discovering the streets and learning about its history at the same time requires too much time. Having a tour guide who is able to organize a customized tours according to your needs, certainly saves a lot of time. 

You can take the most out of the visited city. Especially if you have only several days (Cruise tours, business visit etc.)


Istanbul Guided Private Tours With Local Tour Guides


Istanbul Guided Private Tours With Talior-Made ProgrammesCustomized Tours With A Local Travel Operator


If you find a reliable Licensed Guide who is capable of preparing time-saving and efficient itineraries, then you might be really thankful to him/her. Because an Istanbul trip might be much better with the help of experts.

I strongly recommend you to search for a local expert, before you plan your Istanbul visit. Istanbul city has 2650 years of history with a lot of legends from all periods. Only an expert could be able to tell you about all these narratives. 

You are advised to check http://serhatengul.com/ which is belong to an experienced tour guide. Through Serhat's personal website you may read the references and decide whether to purchase a guidance service from him.

Further Recommended Reading From This Blog:

Strolling Through Istanbul City

Written By Licensed Tour Guide Serhat Engül

serhateng@gmail.com

WhatsApp: +90 532 256 93 12

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder